#1 28.05.2021 09:16:36

dorado
Administrator
Місце: Львів
Реєстрація: 17.03.2021
К-ть повідомлень: 19
Веб-сайт

Про свободу бути інженером в Україні.

Завжди пишаюся українськими стартапами та компаніями які відновлюють позиції країни на продуктовому ринку. Неймовірно приємно коли іноземці намагаються розповісти тобі про неймовірний новий пристрій чи сервіс, показати його можливості та дизайн, а у відповідь ти їм кажеш я знаю ми це зробили, це зроблено в Україні. І розповідаєш їм більше деталей за філіжанкою кави.

Ось чудовий приклад продуктової компанії від локального проєкту до світового бренду: Ajax - це свобода бути інженером: https://youtu.be/4MTKknjyeAE

І дуже приємно коли ти блукаєш старими вуличками різних містечок улюбленої Тоскани чи іншого європейського містечка та довкола спостерігаєш український продукт: https://youtu.be/fRQOi3G8TIo

Діліться своїми думками, як швидко на вашу думку в Україні доля продуктових компаній переважить долю аутсорс компаній.

Поза форумом

#2 10.11.2021 14:29:43

Zendilor
Користувач
Реєстрація: 10.11.2021
К-ть повідомлень: 4

Re: Про свободу бути інженером в Україні.

Інженером бути цікаво і я це люблю але той факт що інженери Україні не потрібні трішки засмучує, коли дивишся як талановиті люди, знайомі, одногрупники працюють адміністраторами, вантажниками то тоді складається враження що майбутнього в сфері машинобудування та технологій в України нема.
Інше питання що до фрілансів це взагалі морок, люди інколи звертаються з проханнями про розробку одного чи більше пристроїв і на відповідь: Так, я це зможу але ось це і те буде коштувати стільки, і з вас ще комплектація. То в них очі лізуть на лоба: Чому так дорого, чому я маю платити, я розрахуюсь з вами коли мій проект стане відомий, розрахуюсь з першого мільйону.
Можливо це тільки в моєму досвіді таке, а можливо і моєму місті таке відношення до інженерів.

Поза форумом

#3 12.11.2021 22:04:21

dorado
Administrator
Місце: Львів
Реєстрація: 17.03.2021
К-ть повідомлень: 19
Веб-сайт

Re: Про свободу бути інженером в Україні.

Я згоден з Вами що станом на сьогодні досить складно створювати продукт в Україні. Це можна побачити та зрозуміти з кількості продуктових компаній в державі. Я вже не кажу про комплексні продукти чи IoT. Зараз основну нішу у сфері інформаційних технологій займають аутсорсинг компанії, в яких на цю мить є велика потреба у кваліфікованих інженерах через те, що стрімко росте кількість замовників. Саме тому продуктова частина перебуває в стагнації, вся матеріальна база знищена, нові продуктові компанії є більше сфокусовані на розробку аплікаційних продуктів ніж на комплексні рішення.

Zendilor написав раніше:

Інженером бути цікаво і я це люблю але той факт що інженери Україні не потрібні трішки засмучує, коли дивишся як талановиті люди, знайомі, одногрупники працюють адміністраторами, вантажниками то тоді складається враження що майбутнього в сфері машинобудування та технологій в України нема.
Інше питання що до фрілансів це взагалі морок, люди інколи звертаються з проханнями про розробку одного чи більше пристроїв і на відповідь: Так, я це зможу але ось це і те буде коштувати стільки, і з вас ще комплектація. То в них очі лізуть на лоба: Чому так дорого, чому я маю платити, я розрахуюсь з вами коли мій проект стане відомий, розрахуюсь з першого мільйону.
Можливо це тільки в моєму досвіді таке, а можливо і моєму місті таке відношення до інженерів.

Поза форумом

Низ форуму